Ukrajinské весели канікули

Katarína Miklošová
4. septembra 2016

Koncom júna 2016 sme sa ocitli v ukrajinskom mestečku Vynnyky. V saleziánskom stredisku tu animátorom pomáhame s poslednými prípravami na dvojtýždňové весели канікули. Tábor s počtom detí 450 je poriadna makačka, ale s odhodlaním a Božou pomocou to zvládame. Posledný týždeň sa presúvame do strediska vo Ľvove-na Pokrovu.

Ráno nás po chvíľke tancovania bansov, tešia scénky, ktoré si pripravujú animátori. Sú ladené k téme tábora-Ralf. Ralf je považovaný za zápornú postavičku z hry, ale po čase sa ukáže, že aj on vie nadviazať priateľstvá a byť obetavým.
Potom už každá skupinka odchádza na svoje miesto či už do lesa, alebo na ihriská, kde sa počas voľných hier dá využiť čas na rozhovory s deťmi, poukázať na ich talenty a fantáziu pri hurtkoch-tvorivých krúžkoch. Výnimočná atmosféra bola v deň vodných hier, alebo jarmarku, kde deti chodili po rôznych stanoviskách. Ku koncu dňa nasledovala modlitba s otcom Hrihorym, iskorka a na záver si mohol každý vychutnať čaj a sušienky.
Počas upratovania strediska mali animátori možnosť prehlbovať vzájomné vzťahy a zdieľať sa s vtipnými príhodami, ktoré deň priniesol.
Tento mesiac sme strávili v spoločenstve skvelých ľudí a odnášame si veľa nových skúseností a zážitkov. Zistili sme, že na jednu vec môže existovať viacero pohľadov a určite sme sa aj my veľa naučili.
Ešte raz chceme poďakovať všetkým, ktorí sa o nás na Ukrajine starali a trávili s nami čas. Ostávate v našich srdciach a modlitbách.

Podporte nás

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram