Počúvajte ma, ja neviem, prečo je na tom VIDESE tak dobre!

Alexandra Kotoučková
22. apríla 2024

Je to tými peknými miestami kam nás Vides vždy zavedie? Je to Zuzkinými gurmánskymi veľdielami? Je to tým šialeným večerným programom plným smiechu?  Videsákmi – ľuďmi so srdcom na dlani, úsmevom na tvári a vierou v duši?  

Ani tento víkend nebol výnimkou. Rovnako ako po iné víkendy, aj teraz nám spolu bolo veľmi dobre. Pán Boh nás požehnal nielen priateľskou atmosférou, krásnym prostredím a veselým programom, ale taktiež vzácnymi hosťami, ktorí nám darovali svoj čas a porozprávali nám hodnotné skúsenosti zo svojho života.

Témy, ktorým sme sa tento víkend venovali sa týkali najmä práce s Rómami. Náš prvý hosť, salezián Pali, nám rozprával o svojej práci  na Luníku 9, ale aj o skúsenostiach s ukrajinskými chlapcami. Z jeho úst zaznelo množstvo zaujímavých príhod a užitočných rád.

Po skvelom obede a bio-psycho-socio-spirituálnej rekreácii 😀 nás už čakal druhý vzácny hosť. Tentokrát sa nám prihovoril Julo, ktorý je zakladateľom projektu DOM.ov. Ide o organizáciu, ktorá pomáha Rómom s pôžičkami a výstavbou domov. Rozhovor s ním nám umožnil hlbšie nahliadnuť do rómskej kultúry a mentality.

Keďže sa (ako správne veľké deti) radi hráme a naša sr. Fany to veľmi dobre vie, preto si pre nás v rámci témy soft skills pripravila niekoľko zaujímavých aktivít, vďaka ktorým sme sa nielen rozhýbali a zabavili, ale azda si aj pripomenuli či dozvedeli sa niečo nové o mäkkých zručnostiach a ich dôležitosti v našom živote.

Dobre navečeraní sme sa zrazu ocitli “ v štúdiu RTVS“ ako súťažiaci známej súťažno-zábavnej šou MILUJEM SLOVENSKO, ktorá sa však pre účely nášho videsáckeho večera premenovala na MILUJEM VIDES. Mladý talentovaný moderátor Daniel nás previedol rôznymi súťažnými úlohami a svojimi otázkami rozhýbal naše mozgové závity.

Pri toľkej zábave sme však nezabudli ani na to, čo nás čaká v lete. Nedeľu sme preto odštartovali prípravou na naše letné misie. V skupinkách sme “dali hlavy dokopy“ a zľahka sme začali s plánovaním tohtoročných táborov.

Verím, že každý z nás z tohto víkendu odchádzal naplnený duchom radosti a vďaky za dielo, ktoré VIDES prináša svojim dobrovoľníkom, deťom, mladým a každému, kto sa s ním stretne. 🙂

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram