super prehrotený víkend

Dominika Novosádová
10. marca 2024

Tretí VIDES sa niesol v znamení spojenia dvoch organizácií, Videsákov a Sáviakov. Tento čas strávený spoločne bol veľmi zaujímavý a plný smiechu. Začalo to tým, že sme sa postupne od východu po západ pozbierali a začali sme spoločnou večerou. S pomocou Božou sme tentokrát nezablúdili, nenastúpili na nesprávnu MHD, ale samozrejme sa to muselo nejako prehrotiť a kvôli 15 minútovému meškaniu vlaku sme si museli objednať taxík, ale samozrejme do cieľa sme dorazili.

V sobotu začal program, ktorý mal každý zvlášť. Nováčikovia mali online stretko s Evkou Rušinovou. Tento rok máme len troch nováčikov, takže sme mali väčšiu možnosť porozprávať sa s Evkou. Veľmi vtipné je spoznať túto osôbku, pretože má jeden špeciálny dar. Povedať, či je tvoje meno chrumkavé, plyšové alebo nepochopiteľné. Nepýtajte sa prečo 😂. Jednoducho niektorí na to prišli, aké je pravidlo prideľovania, ale niektorí sú stále stratení ako pokémoni a jednoducho nevedia. Poriešili sme spoločne veci, ako preventívny výchovný systém alebo to, že by sme sa nemali báť pred deťmi ukázať, povedať, že nevládzeme alebo je nám zle, všímať si všetky deti, aj tie, ktoré sú UKRYTÉ ZA ROHOM. Druhá skupina mala prednášku so saleziánom Jankom Butkovským o spiritualite a charizme a o don Boscovi.

Avšak poobede nastal zvrat, kedy sa nováčikovia a starší Videsáci spojili a mali spoločný program s pani psychologičkou Zuzkou. Spolu sme sa trošku zamýšľali nad sebou a vyberali sme si, aké zvieratko nás charakterizuje. Ako taký chameleón, ktorý jednoducho musí splynúť s prostredím. To, že nie je všetko také ako sa na prvý pohľad zdá a obyčajný cukrík nemusí byť cukríkom, ale kľudne to môže byť aj plastelína. Alebo mnohé skvelé príhody, ktoré nám pani psychologička porozprávala. Podstatou bolo aj to, že každé mäkké jadro potrebuje svoj pichľavý ochranný plášť.

Večer sme si zahrali so Sáviovcami jednu pohybovú hru. Po omši sme začali my Videsáci rozmýšľať, kam sa vydajú cez leto naše kroky. Niektorí zvažovali, či je ich výber správny, iní však hneď bez váhania vedeli, kam sa majú vydať.

Ako ukončiť tento článok? No jednoznačne super prehrotený víkend ako vždy plný nezabudnuteľných zážitkov a nových priateľstiev.

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram