Moje malé svetielko

Peťka L.
1. augusta 2012

Po celoročnej príprave sa dobrovoľníci VIDESu rozišli do niekoľkých miest sveta, no nezabudli ani na Slovensko. Tak, ako po minulé roky, prišli dávať to, čo dostali aj do Boľkoviec a na nové miesto – do Kokavy nad Rimavicou.

Prvý týždeň sme odštartovali s menšími deťmi v Boľkovciach. Témou tábora bola RADOSŤ, ktorá rozdávaním rastie. A teda, ako to len šlo, rozdávali sme radosť všade kde sa dalo. Niekedy to bolo síce trošku ťažšie, ale Tato sa staral a pomáhal nám. Ak sa náhodou niekto neusmieval, stačilo prísť a podať mu trošku vitamínu R. Úsmevy vyčarili aj športové turnaje, kúpanie a jazdenie na koníkoch. V posledný večer sa predviedlo viacero talentov na veľkom galaprograme: Boľkovce hľadajú talent.

V sobotu, medzi tábormi, sme boli v Lučenci. Dve ženy z nášho misijného tímu nás totiž opúšťali. Po super obede (hranolky) sme sa vrátili do Boľkoviec, aby sme si pobalili svoje veci a ešte raz si prešli tábor na nastávajúci týždeň. Večer sme boli na púti k sv. Anne v Divíne, kde sme sa s ostatnými veriacimi pomodlili krížovú cestu.

Náš druhý tábor, pre staršie deti, začal už v nedeľu. Postupne sme sa presunuli do Kokavy. Tu sme sa s deťmi pokúšali otvoriť pre Božiu vôľu. "Nie moja vôľa, ale Tvoja nech sa stane, Pane." Takisto aj v našom povolaní. Zažili sme niekoľko pekných svedectiev, zopár výletov v štýle 4 hodinovej prechádzky po lese a 20 minútovej opekačky. Tiež sme boli jazdiť na koňoch, hrali sme futbal, ale aj ping-pong. Spoločne sme jedli, modlili sa, spievali a tešili sa z každodennosti.

Počas dvoch týždňov na južnom Slovensku sme často museli prekonávať seba samých a zriekať sa toho, na čo sme boli zvyknutí – teplej vody, postele..., no aj tak by sme tieto chvíle za nič nevymenili.

Veľké „ďakujem,“ patrí pánovi farárovi Vladovi Ľalíkovi, za jeho ochotu slúžiť, za jeho dobré srdce a za to, že tu bol vždy pre nás. No to najväčšie „ďakujem“ patrí, samozrejme, Ockovi, ktorý nás požehnával, ako sa len dalo. O tom, že Pán Boh je vždy s nami, by vám vedeli porozprávať všetci misijní dobrovoľníci.  

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram