Vides tím

Natália Molnárová
11. septembra 2023

26.8-28.8.2023 sa VIDES tím stretol v Chrenovci-Brusno. Zhodnotili sme minulý školský rok, hlavne naše letné destinácie, do ktorých sme boli vyslaní. Tento rok sme v lete boli v Bardejove na Poštárke, na Luníku IX., v Nitre na Orechovom dvore, Rumunsku, Sološnici, Gabčíkove a s mladými z Kuchyne v Slavnici-Podhorie. Na týchto miestach sme otvárali naše srdcia, ktoré bijú pre misie.

Pri hodnotení sme sa podelili o naše postrehy z navštívených destinácií: koľko detí/animátorov/videsákov sa zúčastnilo, ako sa nám zdalo zapojenie videsákov, aký je význam našej prítomnosti na danom mieste (prečo áno, prečo nie), výzvy pre danú destináciu do budúcnosti a aké sme mali radosti a starosti počas tábora alebo prípravy.

Obsahom tohto stretnutia bolo aj plánovanie ďalšieho školského roka – čo nás čaká. Máme pred sebou prípravné stretnutia, na ktorých sa zúčastnia noví členovia. Nedeľu sme strávili v Prievidzi. Okrem toho, že sme pokračovali v hodnotení a plánovaní, čakala nás Escape room, kde sme riešili záhady krvilačného dentistu. Taktiež sme oficiálne privítali jednu z našich nových členiek. Posledný deň sme ešte dotiahli nejaké veci a pobrali sme sa každý svojim smerom do našich ľúbezných krajov.

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram