TIME MANAGEMET, KRITICKÉ MYSLENIE A PALACINKY

Alexandra Kotoučková
2. decembra 2023

,,Snežííí“  takéto radostné zvolanie sme si konečne mohli dovoliť 25. novembra v Žiline, keďže nás už na začiatku nášho víkendu prekvapilo krásne zimné počasie. To v nás vzbudilo skutočne adventnú náladu.

Aby sme sa však dostali k téme nášho 2. VIDES stretka, položím vám otázku na zamyslenie.

 Ako ste na tom s TIME MANAGEMENTom?

Priala by som si, aby som mohla povedať, že tento pojem mám v malíčku ako v teoretickej tak aj v praktickej rovine. Avšak musím sa priznať, že ak by ma z tejto soft skill mali oznámkovať ako na základnej škole, tak jednotka, dvojka a obávam sa, že ani trojka by to teda nebola.

A tak si dovolím povedať, že témy nášho 2. videsáckeho stretnutia: TIME MANAGEMENT a  KRITICKÉ MIYSLENIE boli veľmi prínosné do života súčasného mladého človeka. Vedieť rozumne narábať so svojím drahocenným časom je pre misionára (aj pre nemisionára) veľmi dôležité.

Preto sme sa v sobotu doobeda do toho pustili. Témou TIME MANAGEMENT nás sprevádzala sr. Monika. Na začiatku nám trošku rozhýbala mozgové závity naozaj  šialene logickou úlohou, ktorá však stála za to. 😊 Po niekoľkých zábavno-náučných aktivitách sme medzi nami privítali (online) hosťa z ďalekého Islandu. Týmto hosťom bola (bývalá) VIDESáčka Betka, ktorá nás previedla témou MOTIVÁCIA. Medzitým, ako sme sa snažili niečo nové naučiť, sme však nezabúdali ani na pohyb, a tak sme si v rámci prestávky dopriali aj dávku írskych tancov. Pred večerou sme sa ponorili do témy KRITICKÉ MYSLENIE. Sr. Fany pre nás zaujímavým spôsobom pripravila zopár aktivít na túto tému, vďaka ktorým sme sa snažili prakticky analyzovať svoje správanie v rôznych situáciách. Sústredili sme sa najmä na problém, akým sú PREDSUDKY voči rôznym skupinám ľudí.

Po dni plnom zaujímavých myšlienok a podnetov sme si vďaka našej jedinečnej kucháročke Zuzke mohli vychutnať famózne palacinky, ktoré nielenže ulahodili našim chuťovým pohárikom, ale nás aj dostatočne posilnili na večer plný zábavných hier. Každý z nás si pripravil svoju obľúbenú hru, ktorú sme si potom spoločne zahrali.

A tak mám vďaka tomuto večeru plného smiechu nielen radostné spomienky, ale aj nové tipy na parádne hry pre malých či veľkých.

Počas víkendu nechýbal ani duchovný program ako spoločné sv. omše a cenné modlitby, ktoré si tentokrát pripravili sr. Maťka a naša videsáčka Naty.

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram