Tábor na Orecháči

Alenka Čierna
16. augusta 2023

Tretí júlový týždeň patril (ne)táboru v Nitre, konkrétne v rómskej osade na Orechovom Dvore, kde v lete videsáci chodia už pravidelne. Tento rok sme spolu so Všedkovedkou a deťmi objavovali vesmír, krásy Slovenska, spoznávali sme živočíchy a rastliny, niečo sme sa naučili aj o človeku a jeho tele.

Pre mňa osobne to bola prvá skúsenosť v takomto prostredí a úprimne som za ňu vďačná. Na Orecháč som sa veľmi tešila, no aj tak sa priznám, že keď sme tam prvý deň vchádzali autom, v hlave mi išli rôzne myšlienky a v kútiku duše som pocítila určitý rešpekt. Keď som si pár dní predtým čo - to o Orecháči chcela vygoogliť, našla som správy o šváboch, plošticiach a svrabe, takže áno, určite som prichádzala aj s určitými predsudkami a obavami, ktoré ale postupne opadávali. Moje myšlienky boli rýchlo prebité radosťou, krikom, smiechom, hudbou a hrami, ale aj zvedavými otázkami detí. Bol to pre mňa týždeň, ktorý nebol síce stále úplne ľahký, no nakoniec som si ho veľmi užila a dúfam, že sa ešte niekedy vrátim.

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

vides orechov dvor

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram