SI VZÁCNY A JA ŤA MILUJEM

Dominika Novosádová
4. novembra 2023

„Zrkadlo” - Personalita dobrovoľníctva, tak práve toto bolo témou 1. VIDES stretka počas víkendu 27.-29.10.2023 v Žiline.

Hlavnou vecou je dopraviť sa na určené miesto stretka, samozrejme, čo by to bolo, keby sa niečo nestalo. Problémom bolo, keď určitá skupinka nenastúpila na MHD, na ktorú mala, ale nakoniec zistili, že vlastne na ňu nemali ani nastúpiť, lebo by sa odviezli opačným smerom, takže asi to tak malo byť. S pomocou Božou stihli prísť, síce o dve hodiny neskôr, ale podstatné je, že prišli😊.

Témou víkendu bolo SEBAPOZNANIE, k čomu mali sestry saleziánky Fany, Monča a Maťa vymyslený skvelý program. Tak ako každý rok je nábor nových videsákov tak aj teraz sme mali pár TÝCH, KTORÍ ZAČÍNAJÚ SVOJU PÚŤ. A k tomu bol upravený program, kedy sme sa v sobotu doobeda rozdelili na na dve skupiny: starí a noví členovia. V týchto dvoch skupinách prebiehal program osobitne.

V popoludňajších sobotných hodinách sme si prechádzali určitými stanoviskami spolu s Lazárom. Obdivujem Fany, ktorá vymyslí vždy nejaké super hry alebo ešte prehrotenejší program 😊.

Mali sme aj jedného špeciálneho hosťa, ktorým bol Rastík, jeden z našich videsákov, ktorý nám prišiel čo to porozprávať o Rwande. Nemohol sa zdržať dlho, ale aj to málo, čo tam bol, bolo niečo nádherné, veľa sme sa toho dozvedeli.

Večer pokračoval tým, že sme si mali do spoločenskej miestnosti zobrať tri kreatívne veci, ktoré sme si mali na stretnutie priniesť. S napätím som čakala, čo budeme robiť, a potom to prišlo. Mali sme v skupinkách stvárniť určitú vec, ktorá nám bola zadaná. Tri skupinky, ktoré predviedli svoje divadelné predstavenia. Boli veľmi skvelé a všetci sme sa dobre zasmiali. Samozrejme, čo by to bola súťaž, keby bol len jeden víťaz, a tak sme boli všetci víťazmi. 

A niečo na zhrnutie. Tento víkend bol pre mňa veľmi super a teším sa na ďalšie stretká s týmito skvelými ľuďmi, ktorí sa na nič nehrajú a sú takí, akí sú. A odporúčala by som aj mnohým iným, ktorým bije srdce pre misie, aby sa pripojili k VIDESU.

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram