Prvá skúška ohňom

Klára K., Martina D., Ladislav M.
1. decembra 2012

Koniec novembra pre VIDESákov neznamenal iba odštartovanie nového školského roka, ale niesol sa aj v duchu osláv 25. výročia založenia medzinárodného VIDESu a 9. výročia založenia slovenského VIDESu.

Víkend v Boľkovciach – Osade sa niesol v hesle: „Dobrovoľník – človek“. Videsáci sa zamýšľali nad sebou samým a prežívaním vlastného života. V tom im pomohla hra Labyrint života a raj srdca, kde mohli prežiť svoj život od narodenia až po smrť. Počas hry im do života vstupoval osud, ktorý menil ich plány. „Táto aktivita sa mi páčila, odnášam si s nej veľa, hlavne to, že sa mám nad sebou stále zamýšľať, a aj keď mi osud menil moje plány, viem že Božia vôľa je silnejšia.“ opísala svoje pocity z hry účastníčka Martina Dečová.

Večer patril rozprávkam. Dobrovoľníci si zaspomínali na svoje obľúbené postavy, za ktoré prišli prezlečení. Nechýbali tu červené čiapočky, Pippi dlhé pančuchy, Minnie Mouse, Pat a Mat a ďalší. Počas večera VIDESáci oslavovali svoje narodeniny a meniny, ale aj narodeniny medzinárodného a slovenského VIDESu. Oslavovali tiež aj blahorečenie sestry saleziánky, misionárky Márie Troncatti, ktorá bola práve cez tento víkend blahorečená v Ekvádore.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram