Prekroč hranicu s Títusom Zemanom

Mária Feledíková
30. októbra 2017

Počas víkendu 13-15.10.2017 sa v Ludrovej a Liptovskej Štiavnici vyskytol úkaz najviac misionárov na meter štvorcový. To značí len jediné VIDES a SAVIO mali prípravu na misie.

  V piatok večer sa  v Ludrovej zišlo mnoho mladých z Vides-u, aby sme spoločne prekročili hranicu, ako ju prekročil aj Títus Zeman. Už  pri príchode nás vítali  súdružky a súdruhovia, ktorý nás všetkých podrobili dôslednej colnej kontrole. Svoju rolu zahrali perfektne. Večer sme pátrali po tájomnom pánovi  V I D E S–ovi. Nasledujúci deň  sa začala vážnejšia príprava na misie. Snažili sme sa čo najviac spoznať samých seba. Rozoberali sme Maslowovu pyramídu potrieb, taktiež aj Joharyho okno. Za domácu úlohu sme dostali prečítať si knižôčku Biele plátno od Martina Kačmáryho, kde sa podrobnejšie rozoberá telo, myseľ, srdce, duša. Na  poludnie sme sa zúčastnili sv. omše, ktorú sme slávili spolu s misionármi zo SAVIA, ktorý boli v neďalekej Liptovskej Štiavnici. Po omši  sme sa spoločne naobedovali, čo bol v histórii asi prvý spoločný obed Videsákov a Sáviakov. Po obede, na  ktorom sme sa aspoň sčasti spoznali a skvelo najedli sme začali s poobednajším programom. Témou poobedia bola motivácia. Túto tému nám priblížila Veronika R. cez osobnú motiváciu a zážitky z jej misie v Afrike. Po ukončení poobedňajšieho bloku sme sa modlili misijný ruženec. Každý desiatok sme sa predmodlievali v rôzných jazykoch našich destinácii. Pre mňa osobne, počúvať Zdravas Mária  v inom jazyku bola krásna časť víkendu. Deň sme zakončili  úplne skvelým večerom v Brazílskom štýle, počas ktorého sme oslávili už 14 narodeniny VIDES-u. Večer sme sa tam všetci do jedného objavili v bláznivých žlto-želeno-modrých a iných farbách. Tento vydarený večer sme ukončili vypúšťaním lampiónov šťastia, ktoré sa pomaly vznášali k jasnej hviezdnatej oblohe. Nedeľu sme svätou omšou a spoločným obedom zakončili náš víkendový pobyt. Už teraz sa tešíme na ďalší spoločný víkend.

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram