Plánovací víkend s cieľovou destináciou: Rumunsko

Alžbeta Benianová
13. júna 2017

Dolný Kubín – rodisko viacerých významných osobností, malebné mestečko stojace popri rieke Orava a obklopené z každej strany mohutnými vrchmi. Práve sem smerovali cesty 7 misijných nadšencov z viacerých kútov Slovenska, aby počas víkendu (2.-4.6.) spoločne naplánovali program na tábor pre rumunské deti.

Strechu nad hlavou nám poskytli sestry saleziánky v útulných priestoroch súkromného centra voľného času Dominika. Piatkový večer začal spoločnou večerou, nasledovali hry na utuženie a lepšie spoznanie partie. Dozvedeli sme sa, aké má kto očakávania a tí, ktorí ešte v Rumunsku neboli, získali základné info ako to tam funguje.

Skutočná plánovacia atmosféra a hlavy plné nápadov dorazili so sobotňajším ránom. Spočiatku sme sa museli trošku popasovať s technikou, ale potom už všetko fungovalo ako hodinky. Hneď na začiatok sme dostali na papieri základné rumunské frázy a slovíčka, nech v tej cudzine aspoň niečo rozumieme. Potom sme začali premýšľať nad témou tábora a nad tým, čo chceme deťom odovzdať. Prezradím vám iba toľko, že celé to dospelo k Mojžišovi a k modlitbe. Ako sa s tým popasujeme vám opíšem po tábore. Aby nás z toľkého premýšľania neboleli príliš hlavy, tak sme sa poobede vybrali na menšiu prechádzku ku krížu sv. Cyrila a Metoda, ktorý sa nachádza na Tupej skale. Keďže tento víkend sa nesie aj v duchu takého lepšieho spoznania, tak sme sa v sobotu dozvedeli o sebe napríklad aj to, že keď už má niekto po celom dni neprítomný pohľad, tak je to neklamný znak veľkej únavy a už od toho človeka netreba veľa očakávať alebo že niekto je výborný v improvizovaní a iný zase potrebuje k väčšej spokojnosti veľký kus horkej čokolády.

S nedeľou prichádzajú posledné pokyny, rozdelenie jednotlivých úloh a zodpovedností a odchod domov, kde máme mesiac aj čosi, aby sme všetky veci dotiahli do konca a potom to na tábore úplne odpálili. Určite vám dáme vedieť, ako to dopadlo.

Fotogaléria    Podporte nášu činnosť

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram