Misia: Boľkovce, Kokava nad Rimavicou

Kristína Zajaková
1. augusta 2015

„Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium“ (Mk 16,15) My sme povedali ÁNO a išli sme. Hoci sme ostali tu na Slovensku, predsa bolo pre niektorých z nás veľkou obetou docestovať až do Boľkoviec alebo Kokavy nad Rimavicou. Naša misia sa začala presne 19. júla a s nádejou, že všetka námaha mala zmysel, sme ukončili druhý tábor 31. júla.

Aj keď tento rok prišlo do tábora oveľa menej detí, boli niekoľkonásobne živšie. Tábor v Boľkovciach sa niesol v téme „Z rozprávky do rozprávky“. Každý deň sme deťom približovali jednu hodnotu, napr. priateľstvo, radosť, dôveru, pomoc. Takýmto štýlom bol ladený aj tábor na Kokave, kde sme pridali aj tímovosť a statočnosť.

Naša bojová jednotka pozostávala z množstva odvážnych ľudí. Zuzka B., Maťa V., Johny P., Dávid R., Barbi Š., Timea D., Betka G., Majka T., Kika Z., Maťo K., Adam H., Betka B. To sú mená statočných, ktorí v zdraví prežili detský tábor v Boľkovciach a tábor pre starších na Kokave. Celé dva týždne sme sa snažili deťom podávať svedectvo o Bohu našimi skutkami a vierou. Už v prvých dňoch sme pochopili, že to nebude jednoduché. Značné nedostatky v základoch našej viery u detí a teenagerov v nás prehĺbili vedomie, že Slovensko volá po horlivých a nebojácnych misionároch, zasadených za Krista svojím životom. 

O tom, že to celé má zmysel  nás presvedčili postoje mnohých detí. V každom z nich sme videli dobré srdce, v niektorých menej v iných viac ukryté pod hrubým nánosom zranení, odsúdení alebo duchovného zanedbania. V množstve z nich sme objavili dobrých potenciálnych animátorov. Neprešiel deň, ktorý by nebol fyzicky i psychicky namáhavý a zároveň plný vtipných situácií, až sme sa neubránili kŕčovitému smiechu hoc aj o jednej hodine v noci 🙂

Náš všemohúci Boh opäť ukázal aký je mocný a prítomný. Bez silnej dôvery v neho by sme to vzdali už v pondelok 🙂 Týmto chcem apelovať na každého, kto si myslí opak. Slovenská misia má ZMYSEL !!!

Fotogaléria: Boľkovce - OsadaKokava nad Rimavicou     Pridajte sa k nám     Podporte našu činnosť

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram