Je to výzva!

Anonymous
9. decembra 2014

V poslednom novembrovom víkende a zároveň v prvom víkende (pokiaľ ide o cirkevný kalendár) dorazila partia mladých VIDESákov do priam rozprávkovej dedinky. Stretli sa tu, aby sa zúčastnili druhého formačného víkendu dobrovoľník kresťan vo forme projektu Emauzy 1.

Keďže sme prišli z rôznych kútov Slovenska, zvyknutí na rozličné počasie, privítanie na Látkach bolo o to prekvapivejšie. Nikto z nás totiž neočakával, že práve tu bude sneh. A nikde inde nebol, počas celej cesty! O tom, ako čarovne vyzerá chatka, kde sme strávili víkend ani písať nemusím, to už všetci viete, že je akoby vytiahnutá z knihy. No keď k tomu pridáte aj čerstvú bielu pokrývku, zabudnete na všetko ostatné.

Povzbudený touto príjemnou atmosférou sa mohol víkend odštartovať. Víkend, kedy sme za pomoci sr. Mariky a Ely hlbšie nahliadli do jednej knihy. Lepšie povedané knihy kníh, ktorá len čaká, kedy ju otvoríš, aby Ťa mohla obdarovať jej vzácnymi darmi. Naše školiteľky sa nám ju snažili priblížiť a odhaliť jej tajomstvá a dobrovoľníci sa mali možnosť počas osobného ticha zamyslieť nad jej úryvkami. Večer sa s tým potom mohli podeliť s ostatnými.

V nedeľu ráno sme sa vybrali na sv. omšu do dediny. Cesta v tichu bola zároveň aj našou rannou modlitbou a rozjímaním. Po blokoch a spoločnom obede sme sa rozišli na všetky strany a tešíme sa na spoločné stretnutie opäť vo februári.

Aj napriek tomu, že nám 2x vyhodilo poistky a boli sme bez kúrenia a chvíľu aj bez elektriny, a ten sneh sa už nezdal len krásny, ale aj studený, mrazivý a nemiznúci, snažili sme sa sústrediť a rozmýšľať o Slove, ktoré sa nám dáva v jednotlivých riadkoch.

A ako v závere sv. omše povedal o. Repiský „je to výzva“. Sv. Písmo nás vyzýva k tomu, aby sme ho vzali a čítali. Lebo ono je pripravené, aby nás mohlo obohatiť milosťami, ktoré potrebujeme a čaká kedy sa pre ne načiahneme.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram