Destinačné stretko za hranicami...

Lucka Nakatová
27. mája 2016

Počas (asi) prvého slnečného víkendu v máji – 20.-22.mája – sme štyria Slováci vycestovali za hranice Slovenska, aby sme sa stretli s troma Ukrajincami a spolu niečo vymysleli, niečo dokončili, niečo pripravili a hlavne spolu strávili čas.

Celé sa to začalo v piatok, kedy sme sa po zvlášť dlhej ceste v plnom autobuse, pri nekonečnom čakaní na hranici, dlhých a nekončiacich rozhovoroch, káve priamo v slnečnom Užhorode a ceste maršrutkou bez klimatizácie dostali do malebnej dedinky Chudľovo, kde sa celé stretko odohrávalo. Otec Vasiľ nás už očakával, a potom sme spolu s ním až do polnoci očakávali ukrajinskú časť našej výpravy.

Sobota sa niesla v znamení doobedňajšieho plánovania hier na letné tábory, poobedie sme strávili tancovaním a hraním hier s prvoprijímajúcimi deťmi. Večer sme strávili spoločným hraním volejbalu a prípravou na odháňanie komárov, ktoré sa na nás už teraz určite tešia. Pomedzi to sme sa vzájomne obohatili našimi kuchárskymi schopnosťami, nechýbal čas ani na rozhovory, aj na spoločne strávenú Službu Božiu v staroslovienčine.

V nedeľu sme si vyskúšali, ako sa naobedovať za pár minút a ukázali sa naše zdatnosti v rýchlej chôdzi na maršrutku. Po ceste do Košíc (bez únavy a spánku v autobuse) sme to celé ukončili v jednej nemenovanej pizzerii, kde tí športuchtivejší sledovali hokej, a tí menej športuchtiví jedli pizzu. 🙂

Zopár rád a múdrostí na záver:

Heslo víkendu:  obač sa! – treba sa vzdelávať aj v slovenskom jazyku, nie len v ukrajinskom. 🙂

Tanec víkendu: il pulcino pio – chytil možno viac animátorov, ako deti.
Pravidlo nad zlato: Keď sa smeješ, nezabudni dýchať!
Slovo do života: Pokiaľ si nevidel Hobbita, nežiješ (a Števo sa s tebou nebude kamarátiť).
A nezabudnite: Všetky vtipy sa dajú aj názorne ukázať, stačí mať správne pomôcky. (Ide zajac po lese a prediera sa pomedzi dav, ktorý čaká, kým sa otvorí obchod...)

Keď chcete vidieť fotky, sú na fejsbúku. 🙂

Za všetkých zúčastnených výpravy, Lucka.

Fotogaléria    Podporte nás

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram