Boľkovce – misie, slnko, radosť

Lucia Nakatová
8. apríla 2016

Prvoaprílový víkend plný slnka a tepla sa celý niesol v znamení misií. VIDESáci sa totiž stretli v malebnej dedinke Boľkovce, kde prebiehalo posledné spoločné formačné stretnutie s témou Dobrovoľník – Misionár.

Po piatkovej omši sme sa všetci stretli pri večernom chlebe vo vajci a oficiálne sme začali večernou burzou a aktivitami a tancami na zohriatie. Večer sme zakončili veľkonočnou Via lucis – Cestou svetla, ktorú sme sa modlili cestou na cintorín.

Sobotný program sa niesol v duchu prednášok, ale aj voľného programu, tvorivých dielní a svedectva našich hostí – rodiny Ondrušových. Nasledovala svätá omša spojená s odovzdávaní misijných krížov pre našich nových VIDESákov, ktorí pôjdu toto leto prvýkrát s nami do rôznych destinácií. Vo večernom programe sme ako správni VIDESáci dokázali, že všetci Milujeme Slovensko (aj VIDES).

Nedeľa patrila praktickým radám pred misiami, svätej omši, spätnej väzbe a rýchlemu obedu. Počas svätej omše sme boli svedkami jednej veľkej udalosti – krstu Viktórie, ktorá sa zúčastňuje našich letných misií v Boľkovciach. Na pamiatku od nás dostala VIDESácke tričko, tak isto aj naši nováčikovia. Každý z nás dostal na leto výbavičku – ruksak plný praktických vecí na svoju misiu – od sladkostí a kávy cez rôzne hry a pomôcky, ktoré každý z nás určite počas leta využije.

Aj keď to bol víkend plný misií (okrem témy Misionár, až po misijné podmienky), všetci sme načerpali toľko radosti, úsmevu a pokoja , že ho (snáď) budeme mať na rozdávanie počas celého nášho letného pôsobenia.

Fotogaléria   Podporte nás 

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram