Zo slovenskej veselice do šíreho sveta

Eliška Horsáková a Klára Kubištelová
5. februára 2012

Prvý februárový víkend patril VIDESu. V Slávnickom Podhorí mladí z celého Slovenska objavovali v sebe DOBROVOĽNÍKA-SALEZIÁNA.

Víkendovka bola pre videsákov dôležitá, najmä kvôli rozlišovaniu svojho misijného pôsobenia počas leta.

Sobotný program bol zameraný na poznávanie saleziánskej rodiny, ale aj spoznávanie strenny (hesla, ktoré dáva hlavný predstavený saleziánov) na tento rok. Strennu predstavila Evka Rušínová FMA, ktorá videsákom priblížila aj život zakladateľa saleziánov don Bosca.

Poobede prišlo na rad rozlišovanie. Po predstavení jednotlivých miest pôsobenia sa mladí zahĺbili do seba, aby definitívne zistili, kde je ich miesto, kam ich Pán volá.

Začiatok večerného programu bol venovaný kvízu z evanjelia podľa Lukáša a Skutkov apoštolov. Po ňom sa mladí v krojoch zo všetkých kútov Slovenska mohli vytancovať do sýtosti na videsáckej ľudovej veselici.

„Pre mňa osobne to bol jeden z najkrajších okamžikov, ktoré som mohla doteraz na Videse zažiť, lebo naozaj bolo medzi nami cítiť peknú rodinnú atmosféru a uvoľnenosť, priateľskosť.“ povedala jedna z účastníčok víkendu.

Počas víkendu sa nezabudlo ani na duchovnú stránku.  Nechýbali sväté omše a ani ruženec.

Fotogaléria

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram