Z Podpoľania do Mojžišovej krajiny

Mariana Michalková a Štefan Moravčík
26. januára 2017

Tretí januárový víkend sa na Látkach, neďaleko Detvy, spolu s dvoma sestrami saleziánkami stretlo sedem mladých videsákov, aby opäť duchovne podrástli.

Zapálení misijní dobrovoľníci sa s pomocou sestier opäť zahĺbili do čítania Božieho slova metódou Lectio divina. Spoločne sa pozreli na starozákonné židovské tradície, putovali do Mojžišovej krajiny medu a mlieka a vďaka manne a pečenej „takmer prepelici“ sa vžili do izraelského národa.

V sobotu poobede využili svoj voľný čas na utužovanie vzťahov. Pomohol im v tom krásny zasnežený podpoliansky kraj. Počas sánkovačky mladí využili aj svoje fyzické zdatnosti pri tlačení zapadnutého auta miestneho kňaza, ktorý odslúžil svätú omšu.

Posledný deň víkendovky, v nedeľu, sa mladí zúčastnili farskej omše, počas ktorej ako obetný dar priniesli Bibliu. Správca farnosti prítomným priblížil ich činnosť a povzbudil veriacich k hlbšiemu čítaniu Božieho slova.

Naplnení a  duchovne posilnení dobrovoľníci pokračovali vo svojej púti a pobrali sa do svojich domovov, v ktorých sa snažia nadobudnuté poznatky uplatniť v praxi.

Fotogaléria  Podporte našu činnosť

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram