Výletníci

Zuzana Baránková
6. septembra 2021

Ako to už každé leto býva, aj tento rok sa uskutočnil v Boľkovciach tábor pre deti. Keďže to epidemiologická situácia trochu komplikovala, tábor bol len prímestský.

Detí bolo tento  rok pomenej. Prišlo ich len 6, no prvýkrát sa podarilo zapojiť deti z domácej farnosti. Stretli sme sa v utorok večer, zahrali sa hry a zoznámili sa. Náš tábor sa niesol v znamení výletov, putovali sme po celom južnom Slovensku.

Prvý deň nás pán farár zobral na kone do Detvianskej Huty. Slniečko svietilo a pre deti to bol veľmi pekný zážitok. Cestou späť sme sa zastavili u pána farára v Hriňovej. Má veľký statok, a tak si deti mohli popozerať zvieratá a ponaháňať sa u neho na dvore. Keďže sme sa vrátili dosť skoro, poobede sme sa ešte vybrali na Fiľakovský hrad. Tam nás čakali naše milé fiľakovské animátorky, ktoré sa kvôli brigáde tento rok nemohli zúčastniť tábora.

Druhý deň nám počasie až tak neprialo, no my sme sa nenechali odradiť. Naša púť pokračovala do jaskyne Domica, kde sme chceli absolvovať aj plavbu. Žiaľ, kvôli nedostatku vody sme sa na člnkoch nepreviezli, no to nám neubralo na dobrej nálade. Deťom sa jaskyňa páčila a niektoré dokonca prvýkrát cestovali vlakom.

Tábor sa skončil v piatok, výletom do Divína. Boli sme sa pozrieť na zrúcaniny hradu a cestou samozrejme nemohla chýbať zmrzlina. Po príchode do Boľkoviec nás čakal chutný obed od gazdiniek a keďže to bol posledný deň, už sme len upratali priestory chaty, rozlúčili sa a išli domov. Veríme, že sa deťom v tábore páčilo a že sa uvidíme na stretkách počas roka. Bolo dobre, ale krátko.

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram