VIDESákov stále pribúda

VIDES
9. októbra 2014

Misijné dobrovoľníctvo VIDES sa teší čoraz väčšej obľube. Minulý školský rok prešlo školiacimi víkendovkami 27 dobrovoľníkov, ktorí sa pripravovali na letné tábory. Tento rok je ich prihlásených skoro dvakrát toľko!!!

Na deviatich táboroch v Rumunsku, Albánsku, na Ukrajine ale aj na Slovensku (v Kokave nad Rimavicou, Boľkovciach a na Luniku IX.) sa postupne vystriedalo 21 dobrovoľníkov, ktorí spolu so štyrmi sestrami pripravili letné tábory pre vyše 550 detí.

“Naše tábory sú plné tanca, spevu a radosti. Ide viac o vzťahy ako o podmienky a materiálne zabezpečenie. Aj po niekoľkých rokoch ma tábory na Ukrajine vždy niečo naučia a niekam posunú. Veľmi sa teším, keď vidím zmysel a ovocie našej "práce". To ma vždy povzbudí a ženie vpred,” povedala dlhoročná VIDES-áčka Martina Vrbanová.

Aj tento rok VIDES-áci odštartovali sériu ďalších školení. Na prvý kurz sa prihlásilo 49 účastníkov. Veríme, že tieto víkendové školenia budú pre mladých dobrovoľníkov výborným štartom pre službu tým, ktorí to najviac potrebujú.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram