Videsáci opäť spolu

Alžbeta Hortová
10. októbra 2015

Posledný septembrový víkend sa skupina nadšených videsákov stretla na 0.stretku v Liptovskej Štiavnici. Víkend plný zážitkov sa niesol v duchu zdieľania, misijní dobrovoľníci porozprávali svoje dojmy, skúsenosti a zážitky z leta, noví mali možnosť nahliadnuť do života VIDESu.

Pre VIDES sa opäť začal nový rok. Rady sa rozrástli o ďalších ochotných dobrovoľníkov, ktorí túžia dávať ďalej, čo dostali. Plní očakávaní sme dorazili do domčeka Carmagnola. V piatok sme sa zoznamovali, overovali svoju šikovnosť pri príprave parádnych smotanových tort a dozvedeli sa novinky z misií v Rumunsku. Sobotu naplnili  tímové aktivity, spoznávanie srdca dobrovoľníka netradičným spôsobom, zábava pri „lovení špekačiek“ či poobednej prechádzke. Ukrajinské tančeky nás očarili a krásna svätá omša bola čerešničkou na torte. Nechýbal ani večerný program plný kreativity, oslávencov a zážitkov z Boľkoviec a Kokavy. V nedeľu sa predstavili dobrovoľníci z rómskych destinácii a pripravili veľkú vyzývačku. Víkend plný smiechu a rozhovorov úspešne lámal ľady, preto sa už teraz veľmi tešíme na 1.oficiálne formačné stretnutie o tri týždne.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram