VIDES – Silvester

Alžbeta Benianová
7. januára 2017

Píše sa 31.12. 2016, z kalendára na stole ti máva posledný list. Ty sedíš v kresle, popíjaš kávu a robíš štatistiku toho, čo bolo, píšeš predsavzatia a rozmýšľaš nad tým, čo príde, až sa ti z hlavy parí. Áno, aj takto by mohol vyzerať posledný deň roka... Ale nie pre tých, ktorým v žilách koluje krv s krvnou skupinou VIDES.

Keďže VIDES je v prvom rade o partii a zážitkoch, tak sme sa my, teda ja, Miška Bražinová a sr. Elen v sobotu ráno na Silvestra stretli u sestier FMA v Trnave – každá s ruksakom na pleciach, s viacerými vrstvami oblečenia, čajom v termoske, úsmevom na perách a odhodlaným výrazom na tvári. Prečo? Aby sme spolu s mnohými inými pokorili najvyšší vrch Malých Karpát – Záruby.

Pre milovníkov turistiky z Trnavy a blízkeho okolia je to totiž už akási tradícia, že sa posledný deň roka rozhodnú stráviť v prírode. Tento rok to bol už 32. ročník. My sme z Trnavy vyrážali v aute, lebo nás viezol jeden ochotný ocino, ktorý tam aj s dvomi synmi išiel tiež. Po príchode do Smoleníc (dedina, z ktorej vedie cesta na Záruby) sme sa na sv. omši stretli aj s ostatnými rodinkami a mladými, ktorí sa rozhodli vystúpiť na vrchol. Stúpanie prebiehalo v dobrej nálade, družných rozhovoroch, nad hlavami nám svietilo zubaté slnko, pod nohami chrupčal sneh a zamrznutá zem, na lícach štípal mráz. Prišli však aj úseky, ktoré boli zľadovatené a zradné, človek musel dávať dobrý pozor na to, kam stúpi, a tesne pred vrcholom sa veru šlo cestou-necestou, nielen po určenej trase. Ani toto nás však neodradilo a úspešne sme dorazili do cieľa. Na vrchole sme však pobudli len chvíľu, akurát toľko, aby sme spravili fotodokumentáciu, obzreli si nádherné okolie a výhľad, posilnili sa teplým čajom a proviantom, lebo ľudí tam bolo veru neúrekom. Cesta späť sa niesla v podobnom duchu ako pri výstupe, len s tým rozdielom, že tu už boli úseky, kde sme niektorí aj popadali na zadok.

Náš deň sa však týmto výletom neskončil. Po návrate do Trnavy sa k našej babskej partii pridala aj Klára Kubištelová. Spoločne sme si uvarili skvelú večeru, pozreli film a potom sme sa vrhli do divadelnej skrine, aby sme si našli oblečenie a rekvizity na večernú párty, ktorá sa niesla v téme filmových osobností. Keď sme už boli správne ustrojené, presunuli sme sa do priestorov blízkeho oratka, kde sa párty konala. Tu sme to poriadne roztočili aj s ostatnými mladými, ktorí to celé zorganizovali. Tesne pred magickou polnocou sme sa ešte presunuli na krátku adoráciu do kostola a potom bolo všade počuť už len hukot z púšťania ohňostrojov a petárd. Rada by som napísala, aký super bol ten ohňostroj, ale kvôli hmle, ktorá znížila viditeľnosť takmer na nulu, môžem hovoriť len o rachote. Potom sa ešte tancovalo a zabávalo ďalej, takže späť ku sestrám a do postelí sme sa vracali kvalitné zničené, ale, samozrejme, s úsmevom a dobrou náladou.

Takže, ako vidíte, aj Silvester sa dá prežiť ináč, netradične, so skvelou partiou a naplno. Verím, že som vás inšpirovala a takto o rok sa stretneme ešte vo väčšom počte a všetkým ukážeme, ako sa žije VIDES v posledný deň roka!

Fotogaléria  Podporte nás

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram