Vides na Luníku IX.

Veronika
28. júla 2023

Prímestský tábor Mojžiš 2023 s témou: „Neboj sa, ja budem s Tebou.“

Bosými nohami kráčať po úlomkoch zrkadiel, rozpadnutou loptou hádzať o múry činžiakov a hudbe načúvať od skorého večera do neskorého rána. Prizerať sa a žasnúť. No aké je to žasnutie? Otázky v hlave vynára, srdce láskou napĺňa a k službe poháňa.

Boli sme pri tom a stali sme sa súčasťou príbehov, ktoré prinášajú nádej. Bratia saleziáni pôsobia na Luníku IX. už 15 rokov. Ich poslaním je prinášať radosť, pokoj a dobro skrz výchovný systém don Bosca. Na týždeň sme sa ako videsáci stali plnohodnotnou súčasťou misijného tímu, kde sme boli animátormi prímestského tábora Mojžiš 2023.

Táboru predchádzala dôsledná príprava úzkeho tímu animátorov, ostatní sme sa k nim pripojili na teambuildingu víkend pred samotným táborom. Dokončovali sme kulisy, spoznávali sa s animátoromi a prostredím, dolaďovali sme program. Celým táborom nás sprevádzal príbeh Mojžiša. „Košík na rieke, čo osud chlapca zmenil a v Egypte celé detstvo prežil, bol povolaný viesť ľud utláčaný, faraóna presvedčiť znameniami,“ ozývali sa slová táborovej hymny celým sídliskom. Oratko, scénky, tvorivé dielne, súťaženie v skupinkách, celosídlisková hra či výlet na Medvediu horu boli dobrým priestorom, kde darovať deťom kúsky lásky, radosti a pokoja. Týždeň sme zakončili výletom animátorov do Domčeka bl. Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom a popoludním stráveným v a pri Vínnom jazere.

Veľké ďakujeme patrí saleziánom, sestre Márii a milým pani kuchárkam, ktorí sa o nás starali počas celého týždňa. Sme radi, že sme mohli prežiť krásny spoločný čas s deťmi plných úsmevov, ktoré nie sú vždy priamočiare. Prajeme veľa síl tým, ktorí stoja pri príbehoch plných nádeje!

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram