VIDES je nákazlivý ako vírus

Sr Elena Caunerová
15. decembra 2014

„Misijné dobrovoľníctvo sa rýchlo šíri a pre mnohých ma celoživotné následky,“ konštatovali účastníci stretnutia v bratislavskom saleziánskom stredisku na Miletičovej.

Po 11. rokoch prítomnosti  misijných dobrovoľníkov  VIDES na Slovensku   dobrovoľníci  najviac oceňujú: „Krásu a silu priateľstva  aj po viacerých rokoch medzi misijnými dobrovoľníkmi; odvahu konfrontovať sa  s každodennými prekvapeniami; pretrvávajúce vzťahy aj na FB s deťmi a mladými z rôznych destinácií; skúsenosť života, ktorú ti nik nedá ani nezaplatí..."

Chytľavosť a odovzdávanie štýlu života iným, vidno aj z počtu nových  záujemcov. Boli pozvaní a oslovení  osobne, na základe sily svedectva.

Okrem toho novinky z centra a silné povzbudenie do života od riaditeľky medzinárodnej organizácie VIDES sestry saleziánky Leonor  Salazar. „Nebojme sa spoločne v sieti, čeliť veľkým ohrozeniam, ktoré vo svete okolo nás vidíme. Spolu dokážeme zmenšiť silu nespravodlivosti, korupcii, násiliu.“ Predstavila  formáciu a realizáciu dobrovoľníckej činnosti v strediskách na  celom svete.

Od 11.-13.12. sestra Leonor zažila veľa stretnutí- s predstaviteľmi iných mládežníckych organizácií- eRko, Savio, Laura, Slovenská Charita. Potešila sa návšteve materskej škôlky sv. Márie Dominiky Mazzarellovej, vyhliadky z Bratislavského hradu a stretnutiu nových dobrovoľníkov v Jure pri Bratislave.

Po návrate do Ríma napísala: „Ďakujem za prijatie, cítila som sa ako doma! Zažila som u vás atmosféru rodiny,  saleziánskej charizmy, ktorá je prameňom  radosti , nádeje a požehnania, nielen pre nás, ale i pre mladých.“

Oplatí sa byť nakazený vírusom V! Fotogaléria

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram