Už sa to začalo!

Martina Vrbanová
6. januára 2014

Prvé kroky videsákov v novom roku viedli počas prvého víkendu na prvé formačné stretnutie, prvýkrát v Liptovskej Štiavnici v dome Carmagnola, ktorý dostal meno podľa železničnej stanice, kde sa don Bosco prvýkrát stretol s Miškom Magonem.

Za neoficiálny začiatok prípravy dobrovoľníkov je pokladaný zraz na ružomberskej autobusovej stanici, kde sa podozrivo namnožili mladí ľudia od východu Slovenska (Bardejov) až po jeho západ (Bratislava). Už táto malá, osemnásťčlenná kvapka ľudu, no drvivá väčšina súčasných videsákov, zmenila svet a uponáhľaný život prímestskej linky dostala do kľudu aspoň na 15 minút. 

Za neoficiálny začiatok prípravy dobrovoľníkov je pokladaný zraz na ružomberskej autobusovej stanici, kde sa podozrivo namnožili mladí ľudia od východu Slovenska (Bardejov) až po jeho západ (Bratislava). Už táto malá, osemnásťčlenná kvapka ľudu, no drvivá väčšina súčasných videsákov, zmenila svet a uponáhľaný život prímestskej linky dostala do kľudu aspoň na 15 minút.  (Alebo by to bolo tým, že ujo šofér s radosťou poctivo účtoval batožinu všetkým, aj tým, ktorí si to nezaslúžili? Ale tak, čo sa budú dobrovoľníci hádať, veď blahoslavení milosrdní...)

Víkendová príprava na misijné leto sa niesla v hesle dobrovoľník – človek. Okrem spoznávania druhých mohli mladí nazrieť do svojho vnútra, zamyslieť sa nad svojimi túžbami, silnými a slabými stránkami, nad svojou komunikáciu, rolou v skupine, nad riešením konfliktov, ktoré prichádzajú a podobne.

 Interaktívno – zážitkové bloky doplnilo svedectvo a beseda s prvým manželským párom z radu videsákov, Zuzka a Janko Šakovci, na tému muž a žena.

Počas voľných chvíľ nechýbali športové aktivity, spoločenské hry či ružencová vychádzka do Chalúpkova. V sobotu večer dobrú náladu a vzťahy posilnila novoročno – trojkráľová párty. V tento deň bolo aj prvé (a posledné) výročie osemnástych narodenín jedného dobrovoľníka. (nafetŠ)

Na dome, v ktorom sa dobrovoľníci posunuli bližšie k sebe, k druhým, k Bohu a k misijnému letu bolo napísané:

„Prajeme si, aby Carmagnola v Liptovskej Štiavnici bola miestom hier, trávenia voľného času a prvých stretnutí, ktoré usmernia a zachránia životy mnohých.“

Videsáci sem pre istotu prídu aj nabudúce 🙂 Fotogaléria

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram