Semienka Božej lásky ukryté v ukrajinskom poklade

Števo Vaclavik
7. augusta 2015

Tretí júlový týždeň na Ukrajine, sa tábor konal na pútnickom mieste neďaleko Ľvova s názvom Novosilka, ktoré je pod správou saleziánov.

Po príchode na miesto v sprievode ukrajinského provinciála don Karola Maníka sme sa ubytovali na fare v Rakovci. Každý deň sme mali menšiu púť z miesta nášho ubytovania do neďalekej (3 km) Novosilky kde sa konal tábor.

Hlavnou témou tohto tábora bola Eucharistia a poukázanie na to, že je naším najväčším pokladom. Každý deň sme začínali "bansami", po nich nasledovali scénky, pri ktorých sa prejavili naše improvizačné schopnosti v ukrajinčine a katechetizácia. Doobedný program sme zakončili omša pre deti i animátorov. Po nej nasledovali "hurtky" a obed, z ktorého sa hlavne animátori najedli dosýta.

Počas celého tábora mohli skupiny počas veľkých hier získavať lyžičky neskôr poslúžili na vykopanie pokladu. Večer sme nezabúdali ani na stretnutie so staršími deťmi. Deň sme vždy zakončili ružencom, pričom účasť bola dobrovoľná, a tak nás niekedy bolo viac, inokedy menej.

„Celý týždeň boli veľké horúčavy a decká boli živé, neposedné, niekedy sa medzi sebou pochytili a nám to dalo poriadne zabrať, no zažili sme kopec zábavy a veríme, že aj deti si odniesli pekné zážitky, a že sa v nich uchytilo semienko Božej lásky a túžba po ňom.“ Uviedol jeden z animátorov.

Ďakujeme otcovi Andrejovi, ktorý nás sem pozval, prichýlil a hoci sa chlapci museli potlačiť v malých izbičkách, vďaka jeho pohostinnosti sme sa cítili skvelo. Ďakujeme aj Bohu za tento čas, ktorý sme tu pobudli, za všetky deti, ktoré boli na tábore a za jeho neustálu ochranu, keďže sme celý tábor zvládli bez úrazov.

Podporte našu činnosť      Pridaj sa k nám     Fotogaléria

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram