Pýtali sme sa a On odpovedal

Peter Phanvan
12. februára 2016

Tretej víkendovej prípravy na letné misie som sa zúčastnil od soboty.

Po veľmi milom uvítaní priateľov som utekal na prednášku sestry Evičky Rušinovej. Po zistení, že sa bude prednášať o preventívnom systéme dona Bosca, som sa chcel radšej preventívne vyspať, keďže na mňa doliehal spánkový deficit z piatkového plesu. Opak sa stal pravdou. Mal som pocit, ako keby nám neprednášala sestra Evička, ale sám don Bosco. Rozprávala veľmi pútavo a s neobyčajnou láskou. Jej slová neboli len nejakým zhlukom slabík, ale to, čo hovorila, mala skutočne odžité. Príde mi to až neuveriteľné, ako sme sa pri spomienke na ňu všetci rozplývali.

Odbitím dvanástej hodiny naše nohy radostne vykročili na svätú omšu s túžbou posilniť sa a preniknúť prítomnosťou Pána Ježiša v nás. Homília otca Maroša Drahoša nás povzbudila k odvahe konať veci, ktoré môžu na prvý pohľad vyzerať šialene, no vo svojej podstate slúžia k ohlasovaniu evanjelia. Nasledovala adorácia, čas počúvania Boha. Pýtali sme sa Pána na jeho vôľu, kam nás cez leto volá a On odpovedal. Ako prejav vďaky sme ho spoločne chválili piesňami. 

Po oddychu nás príjemne prekvapila návšteva Lucky Jantošovičovej. Porozprávala nám o svojej misii v Etiópii a obohatila nás svojimi skúsenosťami s deťmi v inej kultúre. 

Po pekne strávenom poobedí v nás kypela láska, ktorú sme nemohli v sebe len tak nechať, museli sme ju odovzdať ďalej. Skvelou príležitosťou k tomu bol ples. Slečny sa vyobliekali do elegantných šiat, gentlemeni sa nahodili do toho najlepšieho, čo mali. Stretli sme sa za jedným stolom, spapali slávnostné jedlo a začali zábavu. Program sa niesol v duchu histórie z obdobia, kedy žil zakladateľ Saleziánov. Hrali sme hry ako žiarovky, I phone to, upír a iné. Nemohla chýbať ani súťažná tombola s milými a úsmevnými cenami.

Spočiatku sa púšťali skladby, kde sme sa mohli vyžiť v spoločenských tancoch, neskôr sa púšťala moderná hudba, samozrejmosťou bol i belgický tanec. Parket len tak praskal vo švíkoch, no napriek tomu si každý mohol plnohodnotne zatancovať, veď ako sa hovorí, „dobrých ľudí sa všade veľa zmestí.“ V neskorú nočnú hodinu sme sa spoločne pomodlili a šli spať s úsmevom na tvári.

Posledný deň sme začali svätou omšou, po ktorej nasledoval posledný blok programu. Rozdelili sme sa do skupín podľa destinácií a hovorili si organizačné veci. Nakoniec sme sa naobedovali a rozlúčili sa, duchovne, ale i telesne naplnení. 

Fotogaléria  Podporte nás

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram