Pred štartom zladili hlavy i srdcia

VIDES
3. septembra 2014

Angažovaní, skúsení misijní dobrovoľníci VIDESu sa spolu so sestrami saleziánkami tímovo zohrávali pred začiatkom nového školského roka.

„Vyskúšali sme si nielen fyzickú kondíciu, ale i vzájomnú pomoc, podporu a spoluprácu pri prekonávaní rôznych prekážok,  napríklad na  lanových dráhach. Tešili sme sa spolu z krásnej prírody a z toho, čo nám Boh doprial zažiť v predchádzajúcom letnom čase na misijných táboroch,“skomentovala teambuilding sr. Elen.

Počas víkendu 30.8.-1.9.  mladí misionári hodnotili predchádzajúci a plánovali nový VIDES rok v Banskej Bystrici. „Pred rokom som na Ukrajine našiel Dominika Savia a v tomto roku som stretol svätého farára,“  začal hodnotenie letných  táborov  dobrovoľník Fero, čím otvoril hodnotenie tém táborov.

Ovocie  je viditeľné:  s mnohými animátormi a deťmi v destináciách majú VIDESáci priateľské vzťahy rozvíjané aj počas roka; z viacerých detí sa postupne stávajú animátori; dobrovoľníci  po skúsenosti  v inej kultúre  vedia  oceniť hodnotu tej našej a prestávajú brať  pre nás „ obyčajné veci“  ako samozrejmé. 

Dobrovoľníci teda zhodnotili obsah i formu ponúkanej prípravy, ako i samotný  prínos letných misijných táborov pre dobrovoľníkov. Hľadali nové  možnosti  na  zlepšenie propagácie,  finančného  zabezpečenia prípravných víkendov  i  letných akcií pre deti doma i v zahraničí.

Fotogaléria

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram