Prázdniny v Alesdi

Michaela Linková
9. augusta 2014

Rumunsko. Krajina pre mnohých známa len vďaka legendám o Draculovi alebo krásnym horám a lesom. No pre niektorých krajina, kde sa rozhodli obetovať svoj voľný čas letných prázdnin pre deti.

Je štvrtok 17. júla. Štyria mladí dobrovoľníci – videsaci  Mery, Fery Miška a Mima na čele so sr. Aďou sa vydali na cestu do  rumunského mestečka Alesd. V Alesdi strávili 10 júlových dní, v priebehu ktorých sa konal prímestský tábor pre deti z Alesda  a okolitých dedín.

Prvé dni sme naberali sily, pripravovali sa a zoznamovali sa s miestom, ale aj s mladými rumunskými kamarátmi, ktorí sa nám ochotne ponúkli pomôcť ako animátori na tábore. Celý tábor sa niesol v znamení stvorenia sveta. Počas celého týždňa mali deti možnosť spoznať a upevniť si vedomosti o stvorení. Každý deň sme začínali modlitbou a scénkou, ktorá sa odvíjala od myšlienky dňa. Témou prvého dňa bolo:  Boh je nekonečný- Boh stvoril planéty. druhého dňa: Boh je zdroj radosti -Boh stvoril vodu. Tretieho: Boh stvoril rastliny. Štvrtý deň:  Boh je starostlivý otec- Boh stvoril živočíchy  a myšlienkou  posledného dňa bolo: Boh stvoril človeka. Po scénke nasledovali hry, tvorivé dielne a počas horúceho dňa nechýbala ani oblievačka, pri ktorej najviac vody schytali animátori. Posledný deň tábora  sme zakončili svätou omšou  a malým agapé. Na pamiatku deti dostali medaily, ktoré im budú pripomínať že sú božie deti.

Naša vďaka patri p. farárovi z Alesda za sprostredkovanie a celkový priebeh tábora, nad ktorým držal ochrannú ruku. Fotogaléria

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram