Prázdniny na Luníku IX

Klára Poláková
23. júla 2019

Tohtoročný tábor sa niesol v znamení piatich svätcov, ktorí svoj život obetovali pre vieru v Boha: Miško Magone, Laura Vicuňa, Zefirin Malla-prvý rómsky blahoslavený, Emília Rodríguez a Anka Kolesárová.

Tábor sa mierne líšil od tých z minulých rokov, pretože sme ho venovali nielen deťom navštevujúcim saleziánske stredisko, ale aj deťom z osady Mašličkovo. Prežili sme dni plné zážitkov a radosti, našu radosť sme šírili aj medzi ľudí v Mašličkove, kde sme im priviedli známe celebrity, „Bruna Marsa“ a „Demi Lovato“, ktorí sa k nám vybrali hľadať talenty. Ľudia sa spočiatku hanbili vyjsť zo svojich veľmi skromných príbytkov, ale hudba a náš veselý spev ich vylákal von k nám a prežili s nami krásne poobedie, plné tanca a smiechu. Ani iné dni sme netrávili len v stredisku, vo štvrtok sme pripravili kopu zaujímavých hier priamo na sídlisku, kde za nami postupne prichádzali malí zvedavci. Aj napriek všetkým obavám vládla medzi nami a deťmi príjemná atmosféra. Tábor sme zavŕšili piatkovým výletom na Medvediu horu, kde už s nami putovali nielen deti zo strediska a sídliska, ale odvážili sa aj tie z Mašličkova. Ani sme sa nenazdali a prišiel koniec. Nastalo lúčenie, ktoré sa nezaobišlo bez pár slzičiek na inak takmer vždy usmiatých detských tváričkách. Na ďalší deň bol pre nás animátorov pripravený dobrodružný splav Hornádu. Odniesli sme si z neho kopu nezabudnuteľných zážitkov. Pobyt na Luniku IX sme zakončili nedeľnou omšou, po ktorej prišiel čas nášho odchodu. Poslednýkrát sme skočili na návštevy k naším novým kamarátom, ktorých sme si ponachádzali, kývali hlúčiku detí, ktoré bežali za naším odchádzajúcim autom až po zákrutu, kde nám sídlisko zmizlo z obzoru.

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram