Poznám svoje korene

Elen Caunerová
25. mája 2014

Nielen strom má svoje korene. Som hrdá na to, že „moje korene“ sú v slovenskej zemi.

Malebná dedina na Liptove bola dejiskom posledného  prípravného  stretnutia  dobrovoľníkov VIDESU v tomto roku. Z rôznych kútov Slovenska sa zišlo 23 nadšených mladých. Najčastejšie používané slová: kultúra, inkulturácia, nová Evanjelizácia, kultúrny šok, poslanie odznievali  počas víkendu v blokovom programe.  

Barbora Koreňová z Dolného Kubína  bola nielen hosťom, ale aj svedkom, že sa Slovenka v cudzej africkej zemi  nestratí a vie sa obohatená vrátiť domov. Prizvaní lektori tvorivých workshopov, inšpirovali dobrovoľníkov rôznymi nápadmi, ktoré využijú v letných misijných táboroch. Hry a dynamiky v upršanom čase boli spestrením.

Večer sme si preverili svoje znalosti o Slovensku z viacerých oblastí – objavili sme v sebe bojového ducha, nielen pri fandení slovenským hokejistom, a zatancovali sme si aj karičku.

Silným momentom, ako sa v závere stretnutia vyjadril Štefan z Banskej Bystrice  „bola nedeľná svätá omša s farníkmi Ludrovej, kde po sľube dobrovoľníka každý z nás dostal  misijný kríž s poslaním“.

Mamička jednej dobrovoľníčky z Michalovej sa s nami cez FB podelila: "Z celého srdca ďakujem, že existujete. Som rada, že k vám chodí moja dcéra. Doma máme ešte päť detí a ona im to všetko krásne potom zreferuje... a prenáša to aj na ne. Je im úžasným vzorom".       Fotogaléria

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram