POŠTÁRKA BARDEJOV

Daniela Jankuliaková
28. júla 2023

Začiatok prázdnin a naša cesta smeruje hneď na východ. Spolu s animátormi sme sa z celého Slovenska vydali  na cestu do Bardejova, krásneho mesta s bohatou históriou, aby sme pomohli s prímestským táborom na Poštárke. Tábor sa začal od 10.6.-14.6. 2023  a niesol v téme kráľovnej Ester.

V nedeľu sme sa zišli všetci animátori a bola nám predstavená hymna a program na nasledujúci deň. Celý program mali na starosti domáci animátori spolu so saleziánmi, ktorí pôsobia aj na Poštárke.

Dni sa niesli v znamení hier. Prvé dva dni tábora sme sa spoznávali, skupinky chodili po stanovištiach alebo hrali proti sebe. Deti to veľmi tešilo. V strede týždňa sme mali menšiu túru ku Kalvárii, ktorá sa nachádzala neďaleko. Posledný deň mali deti vojenský výcvik, kde sa naučili ako si postaviť vlastný opevnený bunker.

Keby sa ma niekto spýtal, ako sa mi páčilo na tomto tábore, odpovedala by som, že určite bol výnimočný. Aj keď som bola už na viacerých táboroch, tento si určite zapamätám. Ako animátori sme sa zišli super kolektív, či už od nás z Videsu alebo iní dobrovoľníci. Tety kuchárky nám veľmi dobre varili, takže aj pár kíl navyše sme si zobrali so sebou domov :D. Verte či nie, naozaj je to tak.

S rómskymi deťmi som už mala predtým skúsenosť a je super vidieť ako pritom, keď im dáte svoj čas, zrazu sa voči vám otvoria a majú vás radi, pomaly ako svoju rodinu. Ak ktokoľvek rozmýšľate ísť sa pozrieť do Bardejova, tak choďte, určite odporúčam 😉.  

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram