Pomocnica nás sprevádza na ceste

sr Elen
31. augusta 2012

Cesta to bude ďaleká- autom 16 hodín na juh. Cesta aj k zmene pohľadu na skutočnosti v inej kultúre, v inej mentalite a jazyku. To nás čaká od 18.6.- 10.7. Mária – Matka dobrej rady je patrónkou Albánska.

24. mája -v deň silného mariánskeho sviatku sa stretla naša dobrovoľnícka  skupina  na poslednú fázu  bezprostrednej prípravy  pred odchodom. Itenerár prípravy bol dosť putovný. Z Mamatejky, miesta nášho stretnutia sme sa presunuli do domu sestier Matky  Terezy. Keďže sme vsadili na jazykovú zdatnosť  po hodine albánčiny sa nám husto parilo z hláv. Jazykové okienko nám pripravila sestra Faustíva, rodáčka zo severného Albánska. Pripojila aj zopár dobrých rád, čomu sa netreba čudovať, v čom je odlišnosť albánskych detí  vzhľadom na našu kultúru. Jej  odporúčania  aj  jej príklad si  uričte vezmeme so sebou.  Prechádzka popri chorvátskom ramene nás zaviedla na 7. poschodie zeleného činžiaku, kde býva komunita sestier saleziánok. Vlastnoručne  pripravený obed nám dobre  padol. Poobedný blok  dôležitých informácií:  predstavenie misie v Tale , kde  pôjdeme na letný tábor , užitočné praktické dohody  na cestu a k pobytu.Rozlúčkovým bodom  bolo úprimné zverenie sa v modlitbe Panne Márii. Cítime sa pozvaní a poslaníako ona byť MOSTOM, cestou medzi Bohom a ľuďmi.

Dúfame, že  naše nasadenie sa pre  dobro detí  a mladých v Krajine orlov podporíte  svojou modlitbou.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram