Idem ja!

Kristína Gburová
12. apríla 2023

Na poslednom spoločnom víkendovom stretku nechýbali slzy ani neskrývaná radosť. Áno, tipujete správne, mnohí z nás zistili, či sa naše skryté túžby po vytúženej destinácii splnili alebo nie. Naše kroky budú toto leto opäť smerovať do rôznych kútov Slovenska i Európy. Niekedy nevieme, čo pri takejto misii čakať ani na čo sa poriadne pripraviť. A hádam všetci sme sa už stretli s pojmom "kultúrny šok". Tento pojem nám nie je neznámy, občas jeho podstatu pochopíme až na vlastnej koži. So svojou skúsenosťou sa s nami podelil aj bývalý VIDESák Maťo Farbák, ktorý svoju misiu absoloval pred pár rokmi na Ukrajine. Okrem iného nám predstavil aj fungovanie Pápežských misijných diel na Slovensku i vo svete. Na našich pôsobiskách sa stretneme s najrôznejšími sociálnymi problémami. Čo je to chudoba nám bližšie priblížila Zuzka Saloňová FMA, ktorá nás obohatila svojimi skúsenosťami s rómskou mládežou. Momentále aj s našou sestrou Monikou vedie Kolégium Márie Romero. No a čo by to bol za sobotný večer bez zaujímavého večerného programu? Oblečení do farieb našich obľúbených krajín sme sa spoločnými silami usilovali o vyriešenie neľahkej hádanky, ktorú si pre nás pripravila bystrá hlava našej Fany.

A tak s odvahou chceme odpovedať na Božie volanie - šíriť jeho evanjelium a slúžiť. Držte palce….idem ja!

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram