Dobre bolo!

Kristína Gburová
10. októbra 2023

Možno si to niekto všimol...tie iskričky v očiach mladých a odvážnych Videsákov, ktorí sa vracali domov zo svojich letných pôsobísk. Leto plné zážitkov, prebádaných miest i krajín, nových skúseností a priateľstiev. Kto by sa s tým všetkým nechcel podeliť? A tak sa naše cesty v malebnom kraji liptovskom opäť spojili. No, verte mi, jeden víkend na toľko príbehov je veru málo.

Prečo si sa rozhodol/rozhodla pre toto miesto? Akú vtipnú príhodu si zažil/zažila počas tábora? Tieto a podobné otázky zazneli počas predstavovania jednotlivých destinácií, medzi ktorými už tradične patrí Luník IX, Poštárka, Rumunsko či Orechov dvor. Virtuálne nás "navštívila" aj naša Veronika, ktorá nám bližšie opísala krásy i ťažkosti svojej misie v ďalekej Keni. O tom, čo nás vo Videse čaká najbližší rok, nám porozprávala sestra Monika. A čože by to bol za sobotný večer, keby sme sa ako deti nevybláznili na vymakaných hrách od bystrej Fany?

Byť dobrým kresťanom okrem iného znamená aj to, že si plníme svoje povinnosti ako občania štátu, aj keď sa nachádzame mimo domu. S vytaseným hlasovacím preukazom v ruke sme sa nebojácne rozbehli k volebným urnám ako Izraeliti proti Filištíncom!

Dobre bolo... a ako sme sa už mnohokrát presvedčili, Pán sa o svoje diela stará, a tak veríme, že časom prinesú vytúžené ovocie.

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram