Cestou domov počítali dni do ďalšieho stretka

Martina Vrbanová
18. októbra 2014

Nemyslieť, ale aj konať, využiť svoj čas prácou pre druhých – to motivovalo 22 mladých ľudí pridať sa k videsákom. Spolu s ostrieľanými dobrovoľníkmi v rekordnom počte absolvovali prvé formačné stretnutie dobrovoľník – človek.

Druhý októbrový víkend v Dolnom Kubíne pomohol mladým prehĺbiť vzťah k sebe, ale aj k druhým.

„Všetky prednášky boli veľmi zaujímavé a veľa som si z nich zobrala so sebou.“ „Veľmi sa mi páčilo, že boli poprepájané s aktivitami, hrami a videami,“ hodnotia program dobrovoľníci.

Víkend obohatil svojimi skúsenosťami a prežívaním počas ročnej misie v Baku Martin Vanek.

Mladým priblížil aj moslimskú kultúru a život v nej. O roku dobrovoľníckej služby v Nairobi im porozprávala Zuzana Jenčíková.

„Bolo to úžasné doplnenie programu!“ spomína povzbudená videsáčka.

„Bolo super, peckoví ľudia s ktorými si mám čo povedať. Nemal som problém zoznámiť sa, len si zapamätať mená,“ hovorí o svojej prvej víkendovke s VIDESom začínajúci dobrovoľník Tóno.

Po absolvovaní priebežnej ročnej prípravy čakajú mladých dobrovoľníkov letné misie v Albánsku, v Rumunsku, na Ukrajine a doma na Slovensku (Luník IX, Boľkovce, Kokava nad Rimavicou).

PS: Videsáci ďakujú Kubínčanom za najkoláčovejšie stretnutie v histórii. A to slovenský VIDES 12. októbra 2014 oslávil 11 rokov!!! Fotogaléria

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram