Cesta do praveku

Kristína Jakubů
13. augusta 2020

V areáli základnej školy Andreja Kmeťa v Žarnovici sa v dňoch 20.-24. júla uskutočnil prímestský tábor s témou Krúdovci. Dvadsať animátorov, medzi ktorými boli tiež videsáci Eliška, Matej a Kika, sa spoločne s deťmi vydali na cestu do praveku, kde nesmela chýbať odvaha, dôležitosť rodiny a vzťah s Bohom, lebo Ježiš im povedal: ,,Nechajte deti a nebráňte im prichádzať ku mne, lebo takým patrí nebeské kráľovstvo.“ (Mt 19, 14)

V pondelkové ráno hľadali účastníci tábora svojich skupinkových animátorov. Neskôr si každý tím namaľoval vlastnú jedinečnú vlajku a vymyslel originálny pokrik. Tak sa zo svojho zrodenia tešili Flinstonovci, Ohniváci, Dinosauri, Slneční bojovníci a Pralesáci. Tí hneď otestovali svoj čuch, sluch, chuť, hmat a zrak. Rýchlosť si vyskúšali v hre Osadníci. V závere dňa nasledovalo hádzanie kockou, kde sa body pre skupinku získavali i strácali. Druhý deň začínal sv. omšou a pokračoval túrou na Muchovŕšok, kde deti spĺňali úlohy na jednotlivých stanovištiach. Po kvalitnom výkone sa tešili na obedňajšiu opekačku. V stredu sa tímy nadchli pre hru Chyť zvieratko a neutop sa! a rovnako pre balónovú výzvu, ktorá si vyžadovala vypracovanie päťdesiatich rôznych úloh. Po sv. omši vo štvrtok ráno sa mohli úspešne začať zábavné vodné hry. Všetci sa im nesmierne tešili. Poobedie sa nieslo v duchu dekobalu a ako inak, ďalších hier s vodou. Posledný deň tábora si tímy merali sily na stanovištiach, v získavaní odpovedí a podpisov od animátorov. Po nabitom programe sme spoznali víťazov celého tábora. Prvé miesto obsadil šikovný žltý tím, naši Slneční bojovníci. 

Všetky deti si domov odniesli diplomy a vecné ceny. Veríme, že taktiež týždeň krásnych, veselých zážitkov a milých priateľstiev.

Pastoračné stredisko v Žarnovici: https://www.pastoracnecentrum.sk/tabor/cesta-do-praveku/

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram