Budujeme dobrú partiu do neba

Nikola Mihalčinová
24. januára 2016

Emauzy II, kurz pre desiatich VIDES-ákov, ktorí tretí januárový víkend cestovali do dedinky Látky, kde hluk rušného mesta vystriedalo ticho a biela ligotavá krása prírody.

Po príchode posledného člena na chatu sa posádka vydala k hlbšiemu počúvaniu Svätého Písma. Krok po kroku nám sestry saleziánky Monika a Marika približovali Lectio Divina. Nesýtili sa len Svätým Písmom, ale taktiež chutným jedlom, ktoré dodalo síl pre prácu v kôlni, kde sa pracovalo a popri všetkom zabávalo, myslelo sa aj na teplo domova a tiež ďalších návštevníkov chaty, a preto ani sekera neostala na polici, tej sa chytili odvážne dievčatá.

Po práci prišiel na rad krátky oddych, ktorý sa využil v podaní neobyčajnej sánkovačky. „Sánky v záprahu,“ akcia, ktorá sa niesla v duchu zábavy, pádov, smiechu, výkrikov a šoférovania hlavného voza - auta.

Voľno odbíjalo posledné sekundy, ktoré volalo do návratu nášho programu k Svätému Písmu cez aktivity či k filmu, ten viac objasňoval postavu Mojžiša. Chceli zažiť krátke putovanie, a preto prechádzka po krásnej bielej pokrývke sa neodmietla. Prinášala brodenie snehom, výstup na posed, rozhovory či spúšťanie sa sánkami hlavou nadol a koniec tejto krásy bol ukončený pohľadom do neba modlitbou svätého ruženca.

V týchto dňoch sa nezabúdalo ani na misie, na tie sa spomínalo zážitkami, ale aj zaujímavými pochutinami priamo z Afriky od Peťa, ktorý o pár dní cestuje opäť na svoju misiu. „Budujme dobrú partiu do neba,“ aj týmito slovami sa prihováral pán farár na svätej omši. Povzbudení na tele aj duši sa každý poberá do svojho prostredia, kde môže lepšie prežívať vzťah k Svätému Písmu ako doteraz.

Fotogaléria      Podporte nás

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram