Boľkovské dobrodružstvo

Pietro Farbár
18. augusta 2014

Po čase strávenom s mladými na Kokave sa dobrovoľnícky tím VIDESu presunul do zabudnutej oblasti Slovenska, do malej dedinky s názvom Boľkovce - Osada, kde ich čakal miestny pán farár s deťmi nie len z Boľkoviec, ale aj zo šíreho okolia.

Týždňový mládežnícky tábor v Kokave zanechal na misijnom tíme aj keď veľmi malé, ale isto prítomné trhlinky vo fyzickej i psychickej kondičke. Víkend pred táborom preto patril oddychu a regenerácií síl, ktoré boli potrebné na zasievanie radosti a dobra do sŕdc detí a mladých počas týždňového tábora.

Tábor sme odštartovali v nedeľu popoludní. Deti prichádzali zo všetkých strán - Boľkovce, Lučenec, Pinciná, Vidiná, Fiľakovo, Lučenec. Pestrosť účastníkov nezostala iba pri rôznosti miestny, odkiaľ pochádzali, obohatením bola taktiež rôznorodosť národností, jazykov a veku detí, ktoré na tábor prišli. Po úvodnej registrácií a ubytovaní, zoznámení sa s prostredím nasledovala večera a spoločný zoznamovací večer, ktorým sme odštartovali náš tábor.

Ráno nás čakal slnečný a teplý pondelok, ktorý sme s radosťou privítali a doobedie prežili na ihriskách pri rôznych hrách. Chalani si zmerali sily pri futbale a dievčatá pri vybíjanej, ktorá sa po čase zmenila na naháňačku a iné zábavné hry.  Ani sme sa nenazdali a bol tu obed, po obede sme si trochu oddýchli pri rozprávke, tvorivých dielňach, spoločenských hrách, alebo aj v posteli.

Utorok ráno nás čakal deň plný stanovíšť a úloh na konci ktorého nás čakal poklad. Tajomstvo o skrytom poklade nám zveril pirát stroskotanec, ktorý nás poprosil o pomoc pri jeho hľadaní. Vyslobodenie pokladu z jeho tajomného väzenia však nebolo také jednoduché, vyžadovalo si plnenie úloh na jednotlivých stanoviskách, ktoré nás na ceste k nemu čakali. Leják ktorý sa pri tom spustil nám v začiatku prišiel ako príjemný osviežujúci prvok dňa, po chvíli, sme ale mokrí ako myši utekali naspäť na chatu. Po osprchovaní, oblečení si čistých a suchých šiat nás už čakal obed a hľadanie pokladu muselo chvíľu počkať. Vystriedalo ho opäť poobedie plné zábavy pri filme, tvorivých dielňach, alebo spoločenských hrách. Po nájdení vytúženého pokladu sme strávili príjemný večer hlavne tancovaním a hraním rôznych hier.

Ďalšie dni sa niesli v podobnom duchu: hry, zábava, tvorivé dielne a ani počasie nás neprekvapilo výraznou zmenou. Príjemnou zmenou nasledujúcich dní boli spoločenské tanečno-hrové galavečery, kde sa zabavili nie len deti, ale aj animátori. Nechýbala ani nočná hra a  výlet s opekačkou na blízkom kopčeku. Taktiež sme nezabúdali na vytváranie každodenného spoločenstva okolo Eucharistického Ježiša a v modlitbe.

Tábor sme zakončili v piatok na obed a rozbehli sa na všetky strany. Ďakujeme a tešíme sa opäť o rok.

Fotogaléria

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram