Ako bolo na Luníku

Alžbeta Hortová
21. augusta 2015

Toto leto videsáci pôsobili medzi deťmi z Luníka IX v historickom počte. Dve dievčatá pomáhali na dievčenskom pobytovom tábore na Borde a spolu s ďalšími piatimi dobrovoľníkmi aj na prímesťáku.

Druhý júlový týždeň sa 16 dievčat z Luníka IX stretlo na Borde, kde bol pre ne pripravený pobytový tábor v duchu životného svedectva Laury Vicuni. Laura - tajné dievča, ktorého identita ostala utajená až do posledného dňa, im nechávala tajné odkazy a rôzne myšlienky. Pobádala ich k budovaniu priateľstva, k vytrvalosti v dobrom, k láske k sebe navzájom, k Bohu a Panne Márii, k štedrosti, túžbe po múdrosti... Počas jednotlivých dní dievčatá spoznávali Lauru, jej život a svedectvo. Tábor bol skutočne plný tanca, spevu, smiechu, slnka a radosti. Rómske piesne, na ktoré musíte tancovať, či chcete, či nie, úžasná jednoduchosť a úprimnosť dievčat, ochota učiť sa, rodinnosť a vďačnosť naplnili štyri dni dvoch nadšených videsáčok.

Po voľnom víkende sme sa vrátili na Luník, kde sme s ďalšími piatimi videsákmi pokračovali v službe na prímestskom tábore v saleziánskom stredisku. Hlavnou témou bola oslava 200. výročia narodenia don Bosca. Jednotlivé dni mali svoje myšlienky – priateľstvo, služba, modlitba, škola/povinnosti a radosť. Doobedný aj poobedný program začínal polhodinovým oratkom s trampolínou, tancom, kalčetom, švihadlami... Šesťdesiat detí v šiestich skupinkách s originálnymi pokrikmi a vlajkami denne nasadzovalo životy za výhru v bodovacích aktivitách. Odmenou im bola skvelá tombola na konci dňa. Pri niektorých častiach programu sme opustili priestory salezka a vyšli sme do ulíc, na ihrisko, aj na výlet na Medvediu horu. Často sa stalo, že nás svojou prítomnosťou poctil samotný don Bosco, ktorý deťom tlmočil dôležité posolstvá, no tiež sa s nimi hral a radoval. 🙂 Tábor vyvrcholil don Boscovou narodeninovou oslavou, kde sme mali dokonca aj tortu a cukrovú vatu.

Živé, temperamentné  a radostné deti ostali v našich srdciach a modlitbách. Bol to skutočne požehnaný a obohacujúci čas. Tešíme sa o rok! 😉

Pridajte sa k nám     Podporte našu činnosť

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram