Aby sme prinášali dobré ovocie

Martina Vrbanová
18. septembra 2014

Pripravení na štart! Stred septembra spojil mladých od východu Slovenska (HE) až po jeho západ (BA). Nultým stretnutím dobrovoľníkov v Liptovskej Štiavnici začal jedenásty rok pôsobenia VIDESu na Slovensku.

Víkend na Liptove bol plný vďačnosti za prežitý rok a letné misie. Videsáci sa s prítomnými podelili o svoje skúsenosti, zážitky, straty a obohatenia počas leta na Ukrajine, v Rumunsku, v Albánsku a na Slovensku v Boľkovciach – Osade, v Kokave nad Rimavicou a na Luníku IX.

Noví členovia spoznali štýl práce VIDESu a množstvo mladých s otvoreným srdcom. „Pri príchode som mala obavy, no bola tu úžasná atmosféra, všetci boli veľmi priateľskí,“ hovorí o svojich dojmoch začínajúca dobrovoľníčka Timea.

Neoficiálny, no pre mnohých jednoznačný výklad pojmu VIDES vyjadrila sestra Elen Caunerová: „VIDES sú ľudia a vzťahy.“ Tie dobrovoľníci budovali aj počas animovanej púte do Vlkolínca. „Príroda bola pre mňa balzam na dušu, aj keď pre niektorých to bolo spoznávanie svojich hraníc a prekonávanie seba samého,“ hodnotí putovanie nováčik Števo. „Pozitívne som vnímala pomoc a súdržnosť v skupinke, čo je potrebné aj na misiách. Tiež som nečakala, že sa na jednom výlete spálim aj zmoknem,“ so smiechom dodáva videsáčka Zuzka. Fotogaléria

Ak sa chceš pridať k videsákom, prihlás sa do 30.9.2014 na adresu vides.priprava@gmail.com

Ďalšie články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram